Looking for a large quantity of HRM940CD1250? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | HRM940CD1250 |
| Brand Name | Honeywell |
| Product Type | Video Surveillance System |
| Technical Information | |
| System Components | Digital Video Recorder |
| Video | |
| Video System |
NTSC PAL |
| Maximum Resolution | 704 x 288 |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Number of VGA Out | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.4" |
| Width | 11.3" |
| Depth | 12.5" |
| Weight (Approximate) | 15 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no HRM940CD1250. Or Request a Quote below: