Looking for a large quantity of 353452-312? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Processor | |
| 64 Bit Support | No |
| Cooling Device | No |
| Virtualization Technology Support | No |
| Processor - Essentials | |
| Brand | Intel |
| Core Model Type/ProcNo. | 530/530J |
| Core Stepping | D0 |
| CPU ID String | 0F34h |
| Manufacturing Technology | 90 nm |
| Part No. | 353452-312 |
| Processor Code Name | Prescott |
| Processor Type | Desktop |
| Series | Pentium 4 Processor |
| Performance | |
| # of Cores | 1 |
| Clock Speed | 3.00 GHz |
| Front Side Bus / QuickPath Interconnect | 800 MHz |
| L2 Cache Size | 1 MB |
| Thermal Power | 84 Watts |
| VID Voltage Range | 1.4V |
| Processor - Package | |
| CPU Socket Type | LGA775 |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 353452-312. Or Request a Quote below: