Looking for a large quantity of H6Y84AA#ABA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | H6Y84AA#ABA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported |
Notebook Ultrabook Cellular Phone Tablet PC |
| Universal Adapter | Yes |
| Multiple Power Tips | Yes |
| Power Description | |
| Input Voltage |
120 V AC 230 V AC |
| Output Voltage |
5 V DC 19.5 V DC |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 2.8" |
| Weight (Approximate) | 14.11 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no H6Y84AA#ABA. Or Request a Quote below: