Looking for a large quantity of M1U00AA#ABL? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | M1U00AA#ABL |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Power Bank |
| Battery Information | |
| Battery Capacity | 2600 mAh |
| Power Description | |
| Output Current | 1 A |
| Input Voltage | 5 V DC |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Interfaces/Ports | |
| Number of USB Ports | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.1" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 1.1" |
| Weight (Approximate) | 2.12 oz |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Smartphone USB Device |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no M1U00AA#ABL. Or Request a Quote below: