Looking for a large quantity of C5X25A#A2L? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | C5X25A#A2L |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Inkjet Multifunction Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Copier/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 20 |
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 16 |
| Maximum Print Resolution | 4800 x 1200 dpi |
| Duplex Printing | Manual |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Scanner | |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution | 1200 dpi |
| Copier | |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Plain Paper Envelope Brochure Paper Inkjet Paper Photo Paper Label Greeting Card |
| Media Size |
A4 - 8.30" x 11.70" Letter - 8.50" x 11" Legal - 8.50" x 14" Custom Size Photo - 4" x 6" 5" x 7" 8" x 10" 3.50" x 5" |
| Media Handling |
1 x Input Tray 60 Sheet 1 x Output Tray 25 Sheet |
| Standard Input Media Capacity | 60 sheets |
| Reliability | |
| Duty Cycle | 1000 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage |
120 V AC 230 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 6.2" |
| Width | 16.7" |
| Depth | 12.1" |
| Weight (Approximate) | 7.9 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no C5X25A#A2L. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.