Looking for a large quantity of CZ046A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CZ046A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Inkjet Multifunction Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Photo Print |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 34 |
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 33 |
| Maximum Print Resolution | 4800 x 1200 dpi |
| Wireless Print Technology |
Wi-Fi Direct Apple AirPrint HP ePrint |
| Duplex Printing | Automatic |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 4.3" |
| Touchscreen | Yes |
| Scanner | |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution | 1200 dpi |
| Copier | |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| Fax | |
| Fax Color | Color |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Photo Card Plain Paper Index Card Envelope Inkjet Paper Glossy Paper Transparency Label |
| Media Size |
Letter - 8.50" x 11" Legal - 8.50" x 14" Executive - 7.24" x 10.51" Ofuku Hagaki A4 - 8.27" x 11.69" A5 - 5.83" x 8.27" A6 - 4.13" x 5.83" 3.94" x 5.91" 3.50" x 5" 4" x 6" 5" x 7" 8" x 10" 5.12" x 7.09" 2L - 5" x 7.01" L - 3.50" x 5" B5 (JIS) - 7.17" x 10.12" ISO B5 - 6.93" x 9.84" Japanese Postcard - 3.94" x 5.83" DL Envelope - 4.33" x 8.66" C5 Envelope - 6.38" x 9.02" C6 Envelope - 4.49" x 6.38" Chou 3 Envelope - 4.72" x 9.26" Chou 4 Envelope - 3.50" x 8.10" A2 - 4.73" x 5.75" Envelope No. 6 3/4 - 3.62" x 6.50" Monarch Envelope - 3.87" x 7.50" 3" x 5" 5" x 8" |
| Media Handling |
1 x Input Tray 120 Sheet 1 x Output Tray 50 Sheet |
| Standard Input Media Capacity | 120 sheets |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 7.5" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 14" |
| Weight (Approximate) | 13.2 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CZ046A. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.