Looking for a large quantity of E6R79AT? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | E6R79AT |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Docking Station |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | Proprietary |
| Total Number of USB Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.3" |
| Width | 8.1" |
| Depth | 10.9" |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no E6R79AT. Or Request a Quote below: