Looking for a large quantity of K3P97AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | K3P97AA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Carrying Options | Lanyard Strap |
| Maximum Screen Size Supported | 8" |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Exterior Material |
Polycarbonate Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
| Durability | Bump Resistant Interior |
| Height | 10.6" |
| Width | 7.6" |
| Depth | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 9.35 oz |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Tablet |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no K3P97AA. Or Request a Quote below: