Looking for a large quantity of E2T08AA#ABA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | E2T08AA#ABA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 21.5" |
| Screen Mode | Full HD |
| Response Time | 5 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Contrast Ratio | 600:1 |
| Brightness | 200 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| VGA | Yes |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 29 W |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Height | 31.9" |
| Width | 51.7" |
| Depth | 4.9" |
| Height with Stand | 37.71" |
| Width with Stand | 51.71" |
| Depth with Stand | 18.43" |
| Weight with Stand (Approximate) | 7.50 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
China Energy Label (CEL) ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no E2T08AA#ABA. Or Request a Quote below: