Looking for a large quantity of G6F34AT#ABA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | G6F34AT#ABA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Thin Client |
| Processor & Chipset | |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Type | G-Series |
| Processor Model | GX-415GA |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 1.50 GHz |
| Memory | |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR3L SDRAM |
| Display & Graphics | |
| Graphics Controller Manufacturer | AMD |
| Graphics Controller Model | Radeon HD 8330E |
| Graphics Memory Capacity | Up to 512 MB |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Wireless LAN | No |
| Bluetooth | No |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 8 |
| Number of USB 2.0 Ports | 6 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Software | |
| Operating System | Windows Embedded Standard 7P |
| Power Description | |
| Input Voltage |
120 V AC 230 V AC |
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.5" |
| Width | 6.8" |
| Weight (Approximate) | 3 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS EU RoHS WEEE EU WEEE ENERGY STAR 6.0 EPEAT Gold IT Eco Declaration |
| TAA Compliant | Yes |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no G6F34AT#ABA. Or Request a Quote below: