Looking for a large quantity of F9G96AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | F9G96AA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Sleeve |
| Printed Design/Pattern/Texture | HP Logo |
| Accessibility | Top Loading |
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Maximum Screen Size Supported | 14.1" |
| Physical Characteristics | |
| Color |
Smoke Black Black |
| Exterior Material | Polyester Woven |
| Durability |
Damage Resistant Moisture Resistant Bump Resistant Interior Scuff Resistant Interior |
| Height | 10.5" |
| Width | 15.2" |
| Depth | 1.1" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Notebook Accessories File Business Card Cellular Phone Tablet |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no F9G96AA. Or Request a Quote below: