Looking for a large quantity of C4M77AA#ABA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | C4M77AA#ABA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Mode | HD |
| Response Time | 12 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1366 x 768 |
| Color Supported | 262,144 Colors |
| Contrast Ratio | 500:1 |
| Brightness | 180 Nit |
| Audio | |
| Speakers | No |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Built-in Devices | |
| Webcam | No |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 5 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | No |
| Color | Black |
| Height | 10.7" |
| Width | 14.8" |
| Depth | 0.6" |
| Weight (Approximate) | 3.39 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR EPEAT Silver CECP Taiwan Green Mark |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no C4M77AA#ABA. Or Request a Quote below: