Looking for a large quantity of K7C01A8#ABA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | K7C01A8#ABA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 25" |
| Screen Mode | WQHD |
| Response Time | 14 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 2560 x 1440 |
| Contrast Ratio | 5,000,000:1 |
| Brightness | 350 Nit |
| Audio | |
| Speakers | No |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 81 W |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Height | 13.4" |
| Width | 22.5" |
| Depth | 2.2" |
| Height with Stand | 20.50" |
| Width with Stand | 22.50" |
| Depth with Stand | 8.60" |
| Weight (Approximate) | 8 lb |
| Weight with Stand (Approximate) | 15.87 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no K7C01A8#ABA. Or Request a Quote below: