Looking for a large quantity of 835563-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 835563-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 340 GB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | M.2 |
| Height | 5.5" |
| Width | 7.3" |
| Depth | 8.8" |
| Weight (Approximate) | 15.87 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Storage System |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 835563-B21. Or Request a Quote below: