Looking for a large quantity of 769635-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 769635-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | SAS Controller Expander |
| Technical Information | |
| Host Interface | PCI Express |
| Controller Type |
12Gb/s SAS Serial ATA/600 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of SAS Ports | 9 |
| Number of SAS Ports (Internal) | 9 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.6" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 6.6" |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EU WEEE |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 769635-B21. Or Request a Quote below: