Looking for a large quantity of G8X14AA#ABM? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | G8X14AA#ABM |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Keyboard/Cover Case |
| Product Information | |
| Style | Folio |
| Printed Design/Pattern/Texture | Brushed Polyurethane |
| Physical Characteristics | |
| Exterior Material | Aluminum |
| Durability |
Wear Resistant Tear Resistant |
| Height | 0.2" |
| Width | 8.9" |
| Depth | 12.4" |
| Weight (Approximate) | 1.58 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Tablet |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no G8X14AA#ABM. Or Request a Quote below: