Looking for a large quantity of C9F26AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | C9F26AA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 20" |
| Screen Mode | HD+ |
| Response Time | 5 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1600 x 900 |
| Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| VGA | Yes |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 22 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Color | Black |
| Height | 11.6" |
| Width | 19" |
| Depth | 1.9" |
| Height with Stand | 14.14" |
| Width with Stand | 18.98" |
| Depth with Stand | 5.95" |
| Weight (Approximate) | 7.72 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no C9F26AA. Or Request a Quote below: