Looking for a large quantity of E4S03AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | E4S03AA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | LCD Touchscreen Monitor |
| Technical Information | |
| Screen Size | 23" |
| Screen Mode | Full HD |
| Response Time | 7 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Mount Type |
Arm-mountable Wall Mountable |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Contrast Ratio | 10,000,000:1 |
| Brightness | 220 Nit |
| Audio | |
| Speakers | Yes |
| Touchscreen Information | |
| Touchscreen Type | Optical |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| HDMI | No |
| USB | Yes |
| VGA | No |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices |
Speaker Webcam Microphone |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 33 W |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Color |
Black Silver |
| Height | 16.1" |
| Width | 23.6" |
| Depth | 1.6" |
| Height with Stand | 16.10" |
| Width with Stand | 23.60" |
| Depth with Stand | 2.70" |
| Weight (Approximate) | 12.13 lb |
| Weight with Stand (Approximate) | 14.33 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no E4S03AA. Or Request a Quote below: