Looking for a large quantity of E9Q82A4? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | E9Q82A4 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | LCD Monitor |
| Technical Information | |
| Number of Screens | 1 |
| Screen Size | 24" |
| Screen Mode | WUXGA |
| Response Time | 12 ms |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Backlight Technology | LED |
| Video | |
| Maximum Resolution | 1920 x 1200 |
| Color Supported | 1.07 Billion Colors |
| Contrast Ratio | 5,000,000:1 |
| Brightness | 350 Nit |
| Interfaces/Ports | |
| DVI | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 84 W |
| Physical Characteristics | |
| Color | Black |
| Height | 14.4" |
| Width | 22" |
| Depth | 2.6" |
| Height with Stand | 20.67" |
| Width with Stand | 22.02" |
| Depth with Stand | 9.37" |
| Weight with Stand (Approximate) | 15.39 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no E9Q82A4. Or Request a Quote below: