Looking for a large quantity of CF399AR#BGJ? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CF399AR#BGJ |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Laser Printer |
| Technical Information | |
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 35 |
| Maximum Print Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| USB Direct Printing | Yes |
| Wireless Print Technology |
HP ePrint Apple AirPrint |
| Processor & Chipset | |
| Processor Speed | 800 MHz |
| Memory | |
| Maximum Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Size |
A4 - 8.30" x 11.70" Letter - 8.50" x 11" 2.99" x 5" 8.50" x 14.02" 4.13" x 5.83" Custom Size |
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 2 |
| Number of Input Trays Supported | 2 |
| Standard Input Media Capacity | 300 sheets |
| Maximum Input Media Capacity | 300 sheets |
| Reliability | |
| Duty Cycle | 50000 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 12.1" |
| Width | 14.4" |
| Depth | 24.9" |
| Weight (Approximate) | 23.6 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CF399AR#BGJ. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.