Looking for a large quantity of G1S79AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | G1S79AA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Flash Reader |
| Technical Information | |
| Number of Memory Card Types Supported | 15-in-1 |
| Memory Card Supported |
Memory Stick SD MultiMediaCard (MMC) |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 4" |
| Form Factor | Internal |
| Weight (Approximate) | 5.64 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no G1S79AA. Or Request a Quote below: