Looking for a large quantity of G1K28AA#ABA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | G1K28AA#ABA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Movement Resolution | 1000 dpi |
| Number of Total Buttons | 2 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.5" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 2.15 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported |
Notebook Tablet |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no G1K28AA#ABA. Or Request a Quote below: