Looking for a large quantity of CQ663A#1H3? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CQ663A#1H3 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Inkjet Multifunction Printer |
| Technical Information | |
| Multifunction Devices | Copier/Fax/Printer/Scanner |
| Recommended Use | Photo Print |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 28 |
| Maximum Color Print Speed (ppm) | 22 |
| Maximum Photo Print Speed | 71 Second |
| Maximum Print Resolution | 4800 x 1200 dpi |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Wireless LAN | Yes |
| Display & Graphics | |
| Display Screen Type | LCD |
| Scanner | |
| Scanner Type | Flatbed |
| Scan Color | Color |
| Optical Resolution | 1200 dpi |
| Copier | |
| Copier Type | Flatbed |
| Copy Color | Color |
| Fax | |
| Fax Color | Color |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Inkjet Paper Photo Paper Plain Paper Envelope Card Stock Transparency Iron-on Transfer Premium Paper Hagaki Card Label |
| Media Size |
A4 - 8.27" x 11.69" A5 - 5.83" x 8.27" B5 (JIS) C6 Envelope - 4.49" x 6.38" DL Envelope - 4.33" x 8.66" Letter - 8.50" x 10.98" Legal - 8.50" x 14.02" Executive - 7.24" x 10.51" A6 - 4.13" x 5.83" 4" x 6" 3.94" x 5.91" 5.12" x 7.09" Envelope No. 10 Monarch Envelope C5 Envelope A2 Envelope Envelope No. 6 3/4 Index Card - 5" x 7.99" A6 Card - 4.13" x 5.85" Statement - 8.50" x 5.51" |
| Media Handling |
1 x Automatic Document Feeder 20 Sheet 1 x Input Tray 100 Sheet 1 x Output Tray 20 Sheet |
| Standard Input Media Capacity | 100 sheets |
| Reliability | |
| Duty Cycle | 3000 |
| Power Description | |
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 8.5" |
| Width | 17.1" |
| Depth | 15.8" |
| Weight (Approximate) | 13 lb |
| Miscellaneous | |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | ENERGY STAR |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CQ663A#1H3. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.