Looking for a large quantity of 662048-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 662048-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Expansion Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
Data Networking Optical Network |
| Interfaces/Ports | |
| Interfaces/Ports Details |
16 x RJ-45 10GBase-T Network LAN 1 x USB Management 1 x Serial RS-232 Management |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 10GBase-T |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 10 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.1" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 10.5" |
| Weight (Approximate) | 2.80 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 662048-B21. Or Request a Quote below: