Looking for a large quantity of J9485AR? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J9485AR |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Voice Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
Voice Wide Area Network Data Networking |
| Interfaces/Ports | |
| Interfaces/Ports Details |
1 x RJ-45 10/100/1000Base-T Network Management 1 x USB |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 3 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Hot-swappable |
| Height | 3.5" |
| Width | 8.1" |
| Depth | 9.8" |
| Weight (Approximate) | 4.50 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J9485AR. Or Request a Quote below: