Looking for a large quantity of J9521A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J9521A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Network Security/Firewall Appliance |
| Technical Information | |
| Firewall Protection Supported |
Intrusion Detection Intrusion Prevention Protocol Anomaly Detection Denial of Service (DoS) |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 2 |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 10/100/1000Base-T |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor |
Rack-mountable Desktop |
| Height | 1.8" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 15.4" |
| Weight (Approximate) | 13.45 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J9521A. Or Request a Quote below: