Looking for a large quantity of JC182A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JC182A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Network Security/Firewall Appliance |
| Technical Information | |
| Firewall Protection Supported |
Intrusion Prevention Web Content Filtering Malicious Source IP Address Blocking |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 48 |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 10/100/1000Base-T |
| Wireless Specifications | |
| Wireless LAN | No |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 6 |
| Expansion Slot Type | XFP |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.4" |
| Width | 16.9" |
| Depth | 19.8" |
| Weight (Approximate) | 32.01 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JC182A. Or Request a Quote below: