Looking for a large quantity of JF430C? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JF430C |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Switch Chassis |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 29 |
| Expansion Slot Type | Management Module |
| Network & Communication | |
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 38U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 29.1" |
| Width | 66.4" |
| Depth | 17.4" |
| Weight (Approximate) | 639.34 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JF430C. Or Request a Quote below: