Looking for a large quantity of JG425A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JG425A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Expansion Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
Data Networking Optical Network |
| Interfaces/Ports | |
| Interfaces/Ports Details | 8 x LC 1000Base-X Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 1000Base-XD |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.8" |
| Width | 8.3" |
| Depth | 9.4" |
| Weight (Approximate) | 1.76 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JG425A. Or Request a Quote below: