Looking for a large quantity of JG723A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JG723A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Wireless LAN Controller |
| Interfaces/Ports | |
| Ethernet Technology |
Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 12 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.3" |
| Depth | 18.9" |
| Weight (Approximate) | 31.97 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JG723A. Or Request a Quote below: