Looking for a large quantity of K2P84AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | K2P84AA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Ethernet Card |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB |
| Total Number of Ports | 1 |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10Base-T |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 5.9" |
| Width | 0.6" |
| Depth | 0.8" |
| Weight (Approximate) | 0.71 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Tablet |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no K2P84AA. Or Request a Quote below: