Looking for a large quantity of 779799-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 779799-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | 10Gigabit Ethernet Card |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | PCI Express 3.0 x8 |
| Total Number of Ports | 2 |
| I/O Expansions | |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10GBase-X |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | FlexibleLOM |
| Height | 2.2" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 9.5" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Server |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 779799-B21. Or Request a Quote below: