Looking for a large quantity of 825111-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 825111-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Infiniband Host Bus Adapter |
| Technical Information | |
| Total Number of Infiniband Ports | 2 |
| Data Transfer Rate | 100 Gbit/s |
| Host Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| I/O Expansions | |
| Expansion Slot Type | QSFP |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Card Height | Low-profile |
| Height | 2.7" |
| Width | 5.6" |
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 825111-B21. Or Request a Quote below: