Looking for a large quantity of E5K46A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | E5K46A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Wireless Print Server |
| Wireless Specifications | |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| ISM Band | Yes |
| UNII Band | No |
| ISM Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| Wireless Transmission Speed | 54 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | External |
| Height | 1.1" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 4.4" |
| Weight (Approximate) | 2.82 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no E5K46A. Or Request a Quote below: