Looking for a large quantity of JF228A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JF228A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Router |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 2 |
| Management Port | Yes |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 10 |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.2" |
| Depth | 16" |
| Weight (Approximate) | 17.64 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JF228A. Or Request a Quote below: