Looking for a large quantity of JF229A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JF229A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Router |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 2 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 10 |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 2U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 3.5" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 16.6" |
| Weight (Approximate) | 26.23 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JF229A. Or Request a Quote below: