Looking for a large quantity of JF239A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JF239A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Router |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 5 |
| Management Port | Yes |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 1 |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100Base-TX |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor |
Rack-mountable Desktop |
| Height | 1.7" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 9.5" |
| Weight (Approximate) | 6.61 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JF239A. Or Request a Quote below: