Looking for a large quantity of JG732A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JG732A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Router Chassis |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 10 |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 3 |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| VoIP Supported | Yes |
| Power Description | |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 19U |
| Form Factor |
Rack-mountable Desktop |
| Height | 1.7" |
| Width | 14.2" |
| Depth | 11.8" |
| Weight (Approximate) | 10.69 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JG732A. Or Request a Quote below: