Looking for a large quantity of AT006A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AT006A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Hard Drive Array |
| Storage | |
| Number of Hard Drives Installed | 12 |
| Total Hard Drive Capacity Installed | 5.40 TB |
| Controllers | |
| Controller Type | Serial ATA/300 |
| RAID Levels | 5, 6, 10 |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | Serial Attached SCSI (SAS) |
| SAN Interface | iSCSI |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 2U |
| Height | 27.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 17.6" |
| Weight (Approximate) | 43 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AT006A. Or Request a Quote below: