Looking for a large quantity of BB877A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | BB877A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | NAS Array |
| Storage | |
| Number of Hard Drives Supported | 4 |
| Number of Hard Drives Installed | 4 |
| Total Hard Drive Capacity Installed | 8 TB |
| Controllers | |
| Controller Type | 6Gb/s SAS |
| RAID Levels | 5 |
| Network & Communication | |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Bays | 4 |
| Number of 3.5" Bays | 4 |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | 6Gb/s SAS |
| NAS Interface | Network (RJ-45) |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.1" |
| Depth | 29.4" |
| Weight (Approximate) | 45.64 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no BB877A. Or Request a Quote below: