Looking for a large quantity of C8R17A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | C8R17A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | SAN Array |
| Storage | |
| Number of Hard Drives Supported | 24 |
| Number of Hard Drives Installed | 24 |
| Total Hard Drive Capacity Installed | 21.60 TB |
| Controllers | |
| Controller Type | 6Gb/s SAS |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Bays | 24 |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | 6Gb/s SAS |
| SAN Interface | Fibre Channel |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 2U |
| Height | 11" |
| Width | 29" |
| Depth | 26" |
| Weight (Approximate) | 81.57 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no C8R17A. Or Request a Quote below: