Looking for a large quantity of QR482A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | QR482A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | SAN Server |
| Storage | |
| Clustering Supported | Yes |
| Processor & Chipset | |
| Number of Processors Installed | 2 |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 1.80 GHz |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Bays | 24 |
| Controllers | |
| RAID Supported | Yes |
| RAID Levels | 0, 1, 5, 6 |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.5" |
| Width | 19" |
| Depth | 26.6" |
| Weight (Approximate) | 47.62 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no QR482A. Or Request a Quote below: