Looking for a large quantity of AJ820B? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AJ820B |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Fibre Channel Switch |
| Interfaces/Ports | |
| Number of Fibre Channel Ports | 12 |
| Media & Performance | |
| Data Transfer Rate | 8 Gbit/s |
| I/O Expansions | |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.4" |
| Width | 15" |
| Depth | 11.8" |
| Weight (Approximate) | 4 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS 2 |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AJ820B. Or Request a Quote below: