Looking for a large quantity of AT064A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AT064A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Ethernet Switch |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Network Ports | 1 |
| Port/Expansion Slot Details |
1 x 10 Gigabit Ethernet Network 1 x 10 Gigabit Ethernet Expansion Slot 7 x 10 Gigabit Ethernet Expansion Slot |
| Media & Performance | |
| Ethernet Technology | 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 10GBase-CX4 |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 8 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Shared SFP Slot | Yes |
| Number of SFP+ Slots | 8 |
| Network & Communication | |
| Layer Supported | 2 |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | AC Adapter |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.1" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 10.5" |
| Weight (Approximate) | 2.80 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AT064A. Or Request a Quote below: