Looking for a large quantity of J9664AS? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J9664AS |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Ethernet Switch |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Network Ports | 26 |
| Uplink Port | Yes |
| Modular | No |
| Port/Expansion Slot Details |
24 x Fast Ethernet Network 2 x Gigabit Ethernet Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Ethernet Technology |
Fast Ethernet Gigabit Ethernet |
| Network Technology |
10/100Base-TX 10/100/1000Base-TX |
| Network & Communication | |
| Layer Supported | 2 |
| Management & Protocols | |
| Manageable | No |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor |
Wall Mountable Desktop Under Table Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 13.2" |
| Depth | 6.7" |
| Weight (Approximate) | 2.98 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J9664AS. Or Request a Quote below: