Looking for a large quantity of J9826A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J9826A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Switch Chassis |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Network Ports | 92 |
| Modular | Yes |
| Stack Port | No |
| Port/Expansion Slot Details |
92 x Gigabit Ethernet Network 4 x Gigabit Ethernet Expansion Slot 8 x Expansion Slot |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Network Technology |
10/100/1000Base-T 1000Base-X |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 12 |
| Expansion Slot Type |
Switching Module Management Module SFP |
| Shared SFP Slot | No |
| Number of SFP Slots | 4 |
| Network & Communication | |
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 7U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 12.1" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 17.8" |
| Weight (Approximate) | 45.40 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J9826A. Or Request a Quote below: