Looking for a large quantity of J9993A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J9993A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Expansion Module |
| Technical Information | |
| Application/Usage |
Data Networking Optical Network |
| Media & Performance | |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| Ethernet Technology |
Gigabit Ethernet 10 Gigabit Ethernet |
| Network Technology | 10GBase-X |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 8 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.8" |
| Width | 10.3" |
| Depth | 8.1" |
| Weight (Approximate) | 1.65 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J9993A. Or Request a Quote below: