Looking for a large quantity of JG219A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | JG219A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Layer 3 Switch |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Network Ports | 2 |
| Port/Expansion Slot Details |
2 x Gigabit Ethernet Network 24 x 10 Gigabit Ethernet Expansion Slot |
| Media & Performance | |
| Ethernet Technology |
Gigabit Ethernet Fast Ethernet |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 24 |
| Expansion Slot Type | SFP+ |
| Number of SFP+ Slots | 24 |
| Network & Communication | |
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | Power Supply |
| Redundant Power Supply Supported | No |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 26" |
| Depth | 17.3" |
| Weight (Approximate) | 22.05 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no JG219A. Or Request a Quote below: