Looking for a large quantity of CQ869A#BH1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | CQ869A#BH1 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Inkjet Large Format Printer |
| Technical Information | |
| Number of Colors | 6 |
| Maximum Color Print Speed | 245.4 ft²/h |
| Maximum Print Resolution | 1200 x 1200 dpi |
| Maximum Print Width | 61" |
| Memory | |
| Standard Memory | 512 MB |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Roll Paper Cut Sheet Vinyl Backlit Film Plain Paper Polyester Film Banner Film Mesh |
| Media Size |
23" to 61" Width - Roll Paper 100 ft - Roll Paper |
| Physical Characteristics | |
| Height | 54" |
| Width | 97" |
| Depth | 27.5" |
| Weight (Approximate) | 445 lb |
| Miscellaneous | |
| Form Factor | Floor Standing Supported |
| Platform Supported |
PC Mac |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
ENERGY STAR RoHS China RoHS WEEE REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no CQ869A#BH1. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.