Looking for a large quantity of E1L21B#BCB? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | E1L21B#BCB |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Inkjet Large Format Printer |
| Technical Information | |
| Number of Colors | 6 |
| Maximum Print Resolution | 2400 x 1200 dpi |
| Maximum Print Width | 44" |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Media Types & Handling | |
| Media Type |
Plain Paper Banner Adhesive Paper Bond Paper Coated Paper Backlit Fabric Proofing Paper Fine Art Paper Photo Paper |
| Media Size | Custom |
| Fonts & Emulation | |
| PostScript | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 41.3" |
| Width | 69.7" |
| Depth | 28.4" |
| Weight (Approximate) | 189.60 lb |
| Miscellaneous | |
| Form Factor | Floor Standing Supported |
| Platform Supported | PC |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no E1L21B#BCB. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.